دفتر ریاست و روابط عمومی

1 . دیدار با علماء

یکی از مهم‌ترین اقدامات در دورۀ مدیریت جدید ، برنامۀ دیدار با علماء دینی شهر مشهد می‌باشد. این کار با هدف گسترش شبکۀ ارتباطی مجمع و جامعۀ عمل پوشاندن به رهنمودهای مقام معظم رهبری در بازگرداندن فلسفه به جایگاه اصلی خود (یعنی حوزه ) اجراء می‌شود تا از طریق دیدار با علماء دینی شهر و ارائۀ گزارشی به‌روز از فعالیت‌های مجمع در هر دیدار، ضمن بهره‌مندی از رهنمودها و نظرات این بزرگواران، بستری جهت ارتباط هر چه بهتر و بیشتر مجمع با بدنۀ اصلی خود، حوزه، فراهم گردد. تاکنون با حضرات آیات رضازاده، اشرفی و مرتضوی دیدارهایی انجام شده است.

2 . نمایشگاه آثار

یکی از مهم‌ترین وظایف حوزۀ ریاست و روابط عمومی برگزاری نمایشگاه‌ به‌منظور آشکار ساختن ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌های مجمع عالی حکمت اسلامی شعبۀ مشهد و هم‌چنین گسترش شبکۀ تعملات علمی و تحقیقاتی و بهره‌مندی از سایر ظرفیت‌های موجود در حوزۀ علوم عقلی، در سطح شهر مشهد و استان می‌باشد. در همین راستا نخستین نمایشگاه آثار علمی اعضاء پیوستۀ مجمع عالی حکمت اسلامی مشهد، به عنوان گام نخستین و در راستای بزرگداشت مقام علمی ایشان از تاریخ 21/12/96 تا 25/12/96 در ساختمان شهید هاشمی نژاد و همزمان با مراسم افتتاحیه واحد خواهران شعبۀ مشهد برگزار گردید. این نمایشگاه که با شرکت فعال اعضاء پیوسته همراه بود، مورد استقبال علاقه‌مندان، طلاب و دانش‌پژوهان حوزوی و دانشگاهیِ در حیطۀ علوم عقلی قرار گرفت، چنان‌که مدیر محترم حوزۀ علیمۀ خراسان؛ آیت¬الله مصباح عاملی به همراه دست¬اندرکاران پژوهشی و آموزشی مرکز مدیریت حوزۀ علیمه خراسان نیز از این نمایشگاه و آثار به نمایش گذاشته شده دیدار کردند. شایان ذکر است آثار در معرض نمایش مشتمل بر 138 عنوان کتاب، 316 عنوان مقاله، 225 عنوان پایان‌نامه و چندین حلقه نرم‌افزار بود.

3 . نشست های راهبردی با مدیران شهر

مجمع عالی حکمت اسلامی مشهد جهت معرفی شعبه و ظرفیت‌ها و توامندی‌های آن در حوزۀ مأموریت‌های محوله و اهداف مدونه، برگزاری نشست‌های راهبردی با مدیران شهر مشهد را در اولویت کاری خود قرار داده است. در همین راستا تا کنون دیدارهایی با نمایندۀ ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه شهر مقدس مشهد؛ حضرت آیت‌الله علم‌الهدی، تولیت محترم آستان قدس رضوی؛ آیت‌الله رئیسی، رئیس مرکز مدیریت حوزۀ علمیۀ خراسان؛ آیت‌الله عاملی و رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر وحدتی شبیری انجام گرفته است. در ادامه نیز برگزاری دیدار‌هایی با استاندار و شهردار و رئیس سازمان صدا و سیما در حال برنامه‌ریزی می‌باشد.

4 . جلسات شورای اجرایی

شورای اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی با 8 عضو و به ریاست دکتر سیدعباس صالحی؛ وزیر محترم وزارت ارشاد شکل گرفته است. این شورا وظیفۀ سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی کلان شعبه را به عهده دارد. برگزاری جلسات مربوط به این شورا یکی دیگر از وظایف حوزۀ ریاست است که در همین راستا از ابتدای تأسیس تاکنون تعداد 40 جلسه شورای برگزار شده است. هم‌چنین از ابتدای تأسیس مجمع تاامروز، دو دوره انتخابات درون‌سازمانی با حضور اعضای شورای اجرایی و اعضای پیوسته نیز به منظور تعیین اعضای جدید ( که هر دو سال یک‌بار انجام می‌شود) برگزار شده است.

5 . شورای معاونان مجمع

معاونت‌های سه‌گانه اداری مالی، پژوهشی و آموزشی با حضور ریاست شعبه مشهد از ابتدای منصوبات جدید از آذرماه سال 1396 به صورت مداوم هر هفته برگزار می گردد که هدف اصلی آن‌ها برنامه‌ریزی‌ها در راستای پیشبرد سیاست‌ها و برنامه‌های شعبه در جهات مختلف خدماتی، آموزشی و پژوهشی می‌باشد.